U radnice 956/8, 415 01 Teplice, Česko
+420 736 531 184

Česko na temném webu 2024-02-21

Česko na temném webu 2024-02-21

Monitoring úniků dat v ČR 🇨🇿  je nepřetržité sledování vystavení dat státní správy, telekomunikačních operátorů a bank v Česku na temném webu. Monitoring poskytuje společnost CzechMate CZ. Ukazuje denní přírůstky a možné dopady na strategické organizace, jejichž stopy jsme detekovali v nikým neregulovaném prostředí temného webu. DarkWeb je kvůli své anonymitě nezřídka zneužívaný i k závažné kriminalitě jako jsou kyberútoky, obchody se zbraněni, drogami či dětským pornem.

Denní expozice (523) a potenciální oběti

Klíčová zjištění

Dne 21. února 2024 jsme na temném webu identifikovali celkem 523 zjištění s českou stopou. Detekovali jsme například uniklý dokument (Leaked document (LD)) či dokumenty suvisející s Ministerstvem vnitra ČR anebo jako v případě telekomunikačního operátora O2 Czech Republic a.s. jsme detekovali oběti infekce takzvaného Infostealeru (Copromised Data Set (CDS)) neboli zákeřného zlodějského programu.

Nejvyšší nárůst zaznamenala Western Union International Bank GmbH, a to v kategorii Combo Binder (CB), což bývají kolekce již dříve ukořistěných dat šířených v internetovém podsvětí a zneužívaných k hromadným útokům. Následuje Česká Spořitelna a banka ČSOB.

Rizika

Nejčastější následky narušení důvěrnosti, integrity a dostupnosti dat bývají nezřídka reputační a finanční škody. Organizace s největším potenciálním dopadem zahrnují ty, které mají ohrožená zákaznická data, jako jsou bankovní údaje, osobní informace či duševní vlastnictví.

Doporučení

Kyberútoky narůstají, což nutí rganizace, aby vytvářely obranné strategie. Naše zjištění podtrhují důležitost pro aktivního monitorování temného webu a škodlivých aktérů (Cyber Threat Intelligence) pro včasnou detekci hrozeb a okamžitou reakci pro minimalizaci rizik.

#leak #breach #únik #temnýweb #darkweb  #exposed #dopad #impact #monitoring

📊💰🧑‍✉️🗂️🚨🕵️‍♀️🌐😱

0

Related posts

Leave a comment

Discover more from CzechMate CZ - Specialisté na úniky a bezpečnost informací

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading